Filozofie

Podáváme přírodě řešení.
Používáme postupy šetrné k přírodě a životnímu prostředí vycházející nejen z principů dlohodobé udržitelnosti, nizké naročnosti a selského rozumu. Stále se učíme a zkoumáme, to je základ naší práce. Experimentujeme, avšak většina návrhů a realizací je založena na praktičnosti a úzké spolupráci s Vámi. Nejlepším zájmu  Vaší zahrady uděláte čas a vytváříte ji spolu s našim týmem. Jak pracujeme ?

Vždy se snažíme spolupracovat s kolegy z příbuzných oborů, dle charakteru poptávky. Pracujeme na principu sdílení a předávání rad a informací. Více hlav víc ví, více rukou více udělá. Naší filosofií je spojení člověka s přírodou. Zahrada se tak stane nejen součástí domova, ale i součástí Vás samotných. Nepodceňujte význam zahrady. Je rovnocenným partnerem.

Každý má právo na svůj vlastní vkus. Zahrada by měla být soukromým, nezaměnitelným prostorem, ve kterém její majitel nachází nejen uvolnění a odpočinek, ale načerpává nové síly a inspiraci. Dobře se, ale můžete cítit jen tam, kde se vám skutečně líbí. Pravá estetika a energie se skrývá především v živé přírodní harmonii, nikoliv ve sterilním a samoúčelném skládání navzájem nesouvisejících rostlin. Se vzrůstajícím vědomím nutnosti zachování přírody a ctění nepsaných ekologických zákonů, narůstá také touha po životě s přírodou, nikoliv proti ní. Zahrada má být pestrá, různorodá a plná života. Zároveň ovšem musí také plnit funkci odpočinkového a produkčního prostředí, ale místo zde musejí mít také děti a přátelé.

Projektant by měl být ve složitém procesu navrhování a realizace pro svého klienta rádcem při výběru nejoptimálnějšího řešení. Tyto požadavky jsou občas v rozporu a někdy je docela obtížné nalézt vyváženou polohu. Jisté však je, že jedna ze základních podmínek úspěšného hledání je projektantova nezávislost. Ta je součástí etiky naší profese. Jen málokdo z majitelů zahrad se může pochlubit dokonalou znalostí rostlinného materiálu a tak se vám může stát, že místo malého stromku vám na zahradě vyroste patnáctimetrový velikán. Projektant se stáva psychologem, který vychází z potřeb klienta. Zahrada plní určitou formu terapie.


,,Rozum se musí namáhat, aby srdce vidělo přesně.´´